ترجمه آنلاين

ترجمه آنلاين

ترجمه آنلاين امروزه خدماتي است كه بسياري از دارالترجمه ها اقدام به ارائه اين گونه خدمات نموده اند برخي ترجمه آنلاين را با استفاده از نيروي انساني خود انجام ميدهند و برخي ديگر با استفاده از ابزار هاي مترجم آنلاين .
ابزارهاي مترجم آنلاين هميشه در دسترس بوده و داراي يكري محدوديت ها و نقصاني مي باشند اما مزيت اصلي اسن ابزارها ترجمه سريع و رايگان به چندين زبان زنده دنيا است .
مشكلات متعدد با مترجمان آنلاين وجود دارد، اما مهمتر از همه اين است كه آنها قادر به درك زمينه نيستند، بنابراين براي هر كلمه اي  ممكن است ترجمه هاي متفاوتي ارائه دهند كه بيشتر از يك ترجمه از كلمات است – اما مترجم ميتواند با ترجمه انساني اين كلمات تخصصي را تشخيص دهد و در جاي مناسب استفاده كند .
آشنايي با ابزارهاي ترجمه آنلاين

1- ترجمه  گوگل

ترجمه گوگل تحت عنوان google translate  يك گام جلوتر از ساير ابزار هاي مترجم آنلاين است زيرا ترجمه آنلاين گوگل از الگوريتم  پيچيده اي تشكيل شده كه با استفاده از محاسبات عددي خود كمترين ميزان خطاي انساني را دارد .
اين پايگاه داده توسط انسان ساخته شده است لذا ترجمه عاميانه و زبان عامي به ندرت ميتوان توسط ابزار گوگل اعتماد سازي كرد .

مشكلات مترجمين آنلاين خودكار

بياييد نگاهي به برخي نمونه هاي واقعي بياندازيم براي آشنايي با نمونه هاي ترجمه آنلاين كليك كنيد.
آيا مي دانستيد كه اگر شما به زبان ديگري مسلط هستيد، مي توانيد شغل ترجمه آنلاين پيدا كنيد و پول خود را از كامپيوتر خود در حالي كه در حال سفر هستيد در بياوريد

نحوه استفاده از مترجمان آنلاين

باز هم اين را نبايد بگويم كه ابزار ترجمه انلاين بير فايده هستند خير بسياري از اين ابزار ها براي يك ترجم آزاد بسيار كمك كننده . حائز اهميت است .
يكي از ابزار هاي آنلاين شناخته شده در بين مترجمان ابزار ترجمه آنلاين Linguee  است شما ميتوانيد در اين سايت ترجمه خود را وارد كرده و ترجمه رسمي و تائيدشده را كه از عبارت هاي مشابه نشات ميگيرد دريافت نماييد .
شما در اين سايت خواهيد توانست به بررسي كلمات ساده و اصطلاحات گرامري و املائي بپردازيد اما از آنجا كه تنها شامل ترجمه زبان است شما احتمالا به يك فرهنگ لغت كاملتري نيز نياز داريد در اين اينجا شما را با فرهنگ لغت آنلاين و يا ديكشنري انلاين آشنا خواهيم كرد .
اگر از وبسايت لغت كالينز براي جستجوي تعاريف يا مترادف استفاده كنيد، نگاهي به ابزار آنلاين ترجمه كالينز بياندازيد. شما مي توانيد متن را وارد كنيد و آن را به بيش از 30 زبان ترجمه كنيد.
در حالي كه اين مترجم داراي ويژگي هاي حداقل و جدايي است است، اما موتور اصلي اين ترجمه از مايكروسافت نشات گرفته است و دكمه كپي راحت براي متن شما وجود دارد. اگر شما در بازار يك مترجم مبني بر يك سايت با يك فرهنگ لغت، اصطلاح‌نامهو ابزار گرامر هستيد، كالينز ديكشنري آنلاين براي شما مناسب است.

برچسب‌ها:
+ نوشته شده در  1398/4/24 ساعت ۱۲  توسط translat 

[ ]